Vignerons de la Vicomté

Webová stránka značky: Vignerons de la Vicomté

Vignerons de la Vicomté leží ve vinařské oblasti Languedoc-Roussillion.

Les Vignerons de la Vicomté je společenství vášnivých enologů ze 45. venkovských obcí v srdci jiho-francouzského Languedocu se silným vztahem k místu, odkazu a půdě. Obhospodařují takřka  8000 hektarů po více než čtyřicet let.
V největší oblastí Languedocu s pěti vinařskými lokalitami, Les Vignerons de la Vicomté mají díky dlouhé vzájemné spolupráci a vzájemnému předávání know-how, jedinečnou schopnost identifikovat a vybrat výjimečná a kvalitní vína. Jejich cílem je odhalit charakter každého terroiru a vytvořit takové ročníky, které více než splní vaše touhy.

Les Vignerons de la Vicomté produkují vína šitá na míru, která vznikala s myšlenkou na konečného zákazníka. Každý okamžik je jedinečný ... vinaři z Les Vignerons de la Vicomté usilují o to, aby si zákazníci mohli dopřát taková vína, která umí z jedinečného učinit nezapomenutelné.

Oblast Languedoc Roussillon leží u pobřeží u pobřeží Středozemního moře podél francouzských hranic se Španělskem, v blízkosti oblasti Provensalska.

Oblast má 292000 ha vinohradů a patří k jedním z největších vinohradnických oblastí. V Languedoc Roussillon se vyprodukuje téměr 1/3 vína z celkové produkce Francie. V oblasti Languedoc se nachází 5 nejznámějších apelací AOC-Languedoc AOC, Corbières AOC, Faugeres, Minervois AOC a Saint-Chinianu.Minervois patří k dvěma nejdůležitejším oblastem západního Languedocu. Na severní hranici této apelace se vinice rozprostírají na hornatých výběžcích pohoří Cévennes. V oblasti Minervois se vyrábí převážně červená  vína (až 94%), růžová (4%) a zbytek bílá vína z odrůd Maccabeo, Grenache blanc, Marsanne, Roussanne a Rolle.

Druhou důležitou oblastí západního Languedocu je Corbiéres. První apelací v Languedocu se stalo Fitou (rozloha vinohradů je 2650 ha) v roce 1948. Cabardés, které se nachází severně od městečka Carcassonne je jedinou apelací, v které se kromě středomořských odrůd pěstují i bordeauxské odrůdy. Vinařská oblast Maury se nachází v části Roussillon. Vína, která pocházejí z této oblasti jsou jemné a mají dlouhý zrací potenciál. 

Další výbornou oblastí Roussillonu je Banylus. Vína se vyrábějí převážně z odrůdy Grenache noir. Suchá vína z kraje Banylus získali název Collioure, podle rybářského přístavu. Tyto vína se velmi podobají španělským vínům a vyrábí se z odrůdy Granache, která je doplněná o podíl Syrahu nebo Mourvédre. Nejzákladnější druh vína se nazývá Côtes du Roussillon a vyrábí se z odrůd Carignan, Granache a Cinsault.

Oblast Languedoc Roussillon má velmi podobné klimatické podmínky s oblastmi, které leží v blízkosti-Provensálsko a Jížní Rhóna. Středomořské podnebí s průměrnou roční teplotou 14 °C. 

Pěstované odrůdy:
Z modrých odrůd se v oblasti Languedoc Roussillon pěstuje hlavně Merlot, Cabernet Sauvignon, Mourvédre, Grenache a Syrah. Z bílých odrůd se pěstuje hlavně Viognier, Sauvignon blanc a Chardonnay. Mimo těchto hlavních odrůd se též pěstují odrůdy jako je Carignan, Cinsault, Chenin blanc, Mauzac, Roussanne, Marsanne, Vermentino, Picpoul, atd.

reserve cochonnet rouge
Réserve du Cochonnet Rouge, Vignerons de la Vicomté
221 Kč / ks

Skladem  (2 ks)
Detail
573
1 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 1 položek celkem