Vignerons de la Vicomté

Webová stránka značky: Vignerons de la Vicomté

Vignerons de la Vicomté leží ve vinařské oblasti Languedoc-Roussillion.

Les Vignerons de la Vicomté je společenství vášnivých enologů ze 45. venkovských obcí v srdci jiho-francouzského Languedocu se silným vztahem k místu, odkazu a půdě. Obhospodařují takřka  8000 hektarů po více než čtyřicet let.
V největší oblastí Languedocu s pěti vinařskými lokalitami, Les Vignerons de la Vicomté mají díky dlouhé vzájemné spolupráci a vzájemnému předávání know-how, jedinečnou schopnost identifikovat a vybrat výjimečná a kvalitní vína. Jejich cílem je odhalit charakter každého terroiru a vytvořit takové ročníky, které více než splní vaše touhy.

Les Vignerons de la Vicomté produkují vína šitá na míru, která vznikala s myšlenkou na konečného zákazníka. Každý okamžik je jedinečný ... vinaři z Les Vignerons de la Vicomté usilují o to, aby si zákazníci mohli dopřát taková vína, která umí z jedinečného učinit nezapomenutelné.

Oblast Languedoc Roussillon leží u pobřeží u pobřeží Středozemního moře podél francouzských hranic se Španělskem, v blízkosti oblasti Provensalska.

Oblast má 292000 ha vinohradů a patří k jedním z největších vinohradnických oblastí. V Languedoc Roussillon se vyprodukuje téměr 1/3 vína z celkové produkce Francie. V oblasti Languedoc se nachází 5 nejznámějších apelací AOC-Languedoc AOC, Corbières AOC, Faugeres, Minervois AOC a Saint-Chinianu.Minervois patří k dvěma nejdůležitejším oblastem západního Languedocu. Na severní hranici této apelace se vinice rozprostírají na hornatých výběžcích pohoří Cévennes. V oblasti Minervois se vyrábí převážně červená  vína (až 94%), růžová (4%) a zbytek bílá vína z odrůd Maccabeo, Grenache blanc, Marsanne, Roussanne a Rolle.

Druhou důležitou oblastí západního Languedocu je Corbiéres. První apelací v Languedocu se stalo Fitou (rozloha vinohradů je 2650 ha) v roce 1948. Cabardés, které se nachází severně od městečka Carcassonne je jedinou apelací, v které se kromě středomořských odrůd pěstují i bordeauxské odrůdy. Vinařská oblast Maury se nachází v části Roussillon. Vína, která pocházejí z této oblasti jsou jemné a mají dlouhý zrací potenciál. 

Další výbornou oblastí Roussillonu je Banylus. Vína se vyrábějí převážně z odrůdy Grenache noir. Suchá vína z kraje Banylus získali název Collioure, podle rybářského přístavu. Tyto vína se velmi podobají španělským vínům a vyrábí se z odrůdy Granache, která je doplněná o podíl Syrahu nebo Mourvédre. Nejzákladnější druh vína se nazývá Côtes du Roussillon a vyrábí se z odrůd Carignan, Granache a Cinsault.

Oblast Languedoc Roussillon má velmi podobné klimatické podmínky s oblastmi, které leží v blízkosti-Provensálsko a Jížní Rhóna. Středomořské podnebí s průměrnou roční teplotou 14 °C. 

Pěstované odrůdy:
Z modrých odrůd se v oblasti Languedoc Roussillon pěstuje hlavně Merlot, Cabernet Sauvignon, Mourvédre, Grenache a Syrah. Z bílých odrůd se pěstuje hlavně Viognier, Sauvignon blanc a Chardonnay. Mimo těchto hlavních odrůd se též pěstují odrůdy jako je Carignan, Cinsault, Chenin blanc, Mauzac, Roussanne, Marsanne, Vermentino, Picpoul, atd.

reserve cochonnet rouge
221 Kč / ks
573
1 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 1 položek celkem