Ekvador Santa Ana

Hmotnost
Způsob přípravy
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
Vyprodáno Vyprodáno Vyprodáno Vyprodáno Vyprodáno Vyprodáno Zvolte variantu
245 Kč 245 Kč 490 Kč 490 Kč 980 Kč 980 Kč od 245 Kč 213,04 Kč bez DPH 213,04 Kč bez DPH 426,09 Kč bez DPH 426,09 Kč bez DPH 852,17 Kč bez DPH 852,17 Kč bez DPH od 213,04 Kč bez DPH
Kategorie: Káva
Země původu: Ekvádor
Region: Manabí, kanton Santa Ana
? Káva: Zrnková, Mletá, Arabika 100%
Hmotnost balení: 250g, 500g, 1000g
Odrůda: Catuai a catimor
Chuťový profil: Mléčná čokoláda, tropické ovoce
Kyselost: Střední, nízká
Pražení: Světlé
Zpracování: Honey
Nadmořská výška: 450 m.n.m

O ekvádorské kávě

Čerstvě pražená výběrová káva pěstovaná tradičním způsobem komunitou pěstitelů Asociación Campesina "29 de junio" ve stínu původních stromů. Komunita začínala o 28 členech. Dnes jich má 42. Jsou registrovaní v organizaci SEPS (Superintendencia de Economía Popular y Solidaria). Odtud i používání značky "SOMOS EPS" („lidová a solidární ekonomika“). Tento technický orgán (SEPS) dohlíží na správné fungování solidárního hospodářství Ekvádoru. Navíc poskytuje školení svým členům v oblasti udržitelnosti, zejména co se týče přímého obchodu, etické konzumace, stejných příležitostí nebo odpovědnosti vůči životnímu prostředí. Asociace má k sobě přidružených dalších cca 100 obchodních partnerů – malých pěstitelů, kteří sdružení prodávají svou zelenou kávu za garantovanou cenu (pouze perfektně zralé bobule v perfektním stavu).

 

Členové sdružení Asociación Campesina. 

Kvalitu kávy zaštiťuje pan Luis Mariano Barreto Arteaga se svým synem Leandrem. Pan Luis je také ideovým zakladatelem celého projektu a stojí za úspěchem fungování sdružení. Jeho hlavním cílem je pozvedávání životní úrovně obyvatel provincie Manabí, přičemž ruku v ruce spolu jdou produkce mimořádně kvalitní suroviny s přidanou hodnotou (podpořeno účastmi v soutěžích Taza de excelencia, 83 bodů v kávovém cuppingu), zachování původního prostředí společně s tvorbou pracovních míst a udržitelná budoucnost.

Káva je pěstována v nadmořské výšce 450 m. n. m. ve stínu původních stromů (smíšená kultura s ovocnými stromy, hl. banánovníky, kokosem, papájou, marakujou, citronovníky).

Kávové třešně se sbírají ručně a zpracovávají se tradičním způsobem, který respektuje rodinné dědictví a ochranu přírody. Káva je zpracována metodou HONEY (polosuchá metoda) následně se šlupka mechanicky odstraní z červených bobulí a zrnka jsou sušenana bambusových sušácích s postupným zastiňováním. Proces fermentace trvá 8 hodin.

 

Světlé pražení kávy

Pražení kávy je složitý proces a jedná se o jeden z nejdůležitější momentů, kterým kávové zrnko projde. U světle pražené kávy více vynikají původní ovocné a karamelové tóny.

Káva po upražení uvolňuje oxid uhličitý, proto je vhodné nechat kávu odpočinout. Ideální doba je 2-3 dny po upražení pro filtrované kávy a 7-10 dní v případě přípravy espressa.

Balení kávy

Pro balení kávy používám kvalitní sáčky doypack vyrobené z neběleného craft papíru. Všechny sáčky mají uzavíratelný ZIP a aroma ventil.

Aroma ventil zajišťuje uvolňování plynů čerstvě upražené kávy. Ventil zároveň zabraňuje nafouknutí nebo prasknutí sáčku.

Opakovatelně uzavíratelný ZIP pomáhá udržet svěžest kávy.

Zrnková káva nebo mletá?

Většina z nás si doma připravuje kávu různými způsoby. Každý způsob přípravy vyžaduje jinou hrubost mletí. To je jistě jeden z důvodů proč kávu balím výhradně jako zrno.

Při mletí kávy dochází k narušování kávových zrn a uvolňování aromatických olejů, které dodávají kávě chuť a vůni. Časem ale tyto oleje vyprchají. Standardem je, že od umletí kávy, až do její přípravy, by nemělo uběhnout více jak 15 min. Proto je důležité namlet kávu chvilku před její přípravou. Dalším důvodem proč nepoužívat kávu namletou delší dobu, je fakt, že káva výborně pohlcuje okolní pachy a vlhkost.

V případě, že doma nemáte mlýnek na kávu mohu Vám kávu umlet. Při objednávce naleznete v košíku záložku "Informace o Vás". Zaškrtněte položku "Poznámka pro prodejce" a uveďte: název kávy - hrubost mletí nebo způsob přípravy.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: